Проект WWF «Відновлення природного зв’язку озера Катлабух з рікою Дунай» (2005-2007 роки)

9 грудня 2005 р. в Українській Дельті Дунаю стартував проект „Відновлення природного зв’язку озера Катлабух з рікою Дунай”. Це друга  проектна територія WWF Нідерландів та WWF Міжнародної Дунай-Карпатської програми (DCP) в дельті й угода щодо її організації була підписана Одеським облводгоспом .
Метою проекту є відновлення природного гідрологічного режиму шляхом поновлення природного зв’язку між озером Катлабух та рікою Дунай через стару річкову протоку.
У недалекому минулому, коли озеро Катлабух ще було з’єднано з річкою Дунай, природний водообмін сприяв зменшенню мінералізації в озері та промивці плавнів чистою водою. Озеро було нерестилищем для риб та використовувалось як джерело харчових ресурсів, питної води та води для зрошування місцевими громадами. У 60-х роках минулого століття уздовж Кислицького гирла р.Дунай була зведена протипаводкова дамба, яка відділила річку від плавнів та озера. При таких умовах єдиним можливим способом наповнення озера чистою водою стали канали Желявський і Громадський. Іншою проблемою було те, що дамба блокувала природний шлях до нерестилища аборигенних видів риб, тому озеро було штучно зариблене промисловими видами. Частину плавнів між озером і дамбою було перетворено на комплекс ставків для розведення риби.
Протягом років ізоляції рівень солоності зріс й якість води погіршилась настільки, що вода стала непридатною для пиття та зрошування.
Цей проект є першим досвідом об’єднаної консолідації міжнародних і державних внесків для реставрації водно-болотних угідь в Україні (52% фінансується за рахунок державного бюджету України).
Даний проект є частиною зусиль направлених на підтримку змін технократичного управління на управління та економіку, що базуються на принципах сталого розвитку та раціонального використання природних систем у дельті Дунаю.