З 17 по 19 січня 2016 року випала понаднормова кількість снігу. Станом на 19 січня на 9 годину по Одеській області температура повітря від -5 до -8, в районах області прогнозуються опади в вигляді снігу, висота сніжного покрову складає місцями від 0,3 м до 1,5 м.

З 17 січня 2016 року аварійними бригадами районних та міжрайонних управлінь водного господарства Одеського облводресурсів було розпочато роботу по розчистці снігових наметів. Задіяно 21 одиницю техніки (з них 7 одиниць важкої техніки) та близько 300 працівників підвідомчих організацій.

Для упередження виникнення надзвичайних ситуацій та нещасних випадків фахівців на водогосподарських об’єктах Одеської області постійно проводиться інформування Диспетчерських центрів підвідомчих організацій та кожні три години інформування Аналітично-диспетчерського центру Одеського облводресурсів про вжиті заходи та ситуацію в підпорядкованих районах.

Роботи з розчистки снігу проводяться не тільки на водогосподарських об’єктах, а й в населених пунктах та на автошляхах за зверненнями органів місцевого самоврядування.