Одеське облводресурсів прийняло активну участь у прес-конференції «Всесвітній день водних ресурсів і роль творчих конкурсів у їх збереженні», а також у церемонії нагородження переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»-2016, яке відбулось 20 березня 2017 року в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.М.С. Грушевського.

У прес-конференції взяли участь:

Валерій Бабчук (начальник відділу державного обліку водокористування Держводагентства України (Київ)); Наталія Білоцерківська (заступник начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів (м.Слов’янськ)); Тетяна Чорна (голова ГО Молодіжного екологічного центру ім. В.І. Вернадського); Юлія Котельнікова (голова Центру Демократичного Розвитку Молоді “Синергія”).

Серед актуальних питань, які були розкриті в процесі проведення прес-конференції –  питання щодо впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами; імплементація європейського законодавства з охорони довкілля; роль просвітницької роботи у збереженні водних ресурсів.

Після завершення прес-конференції відбулась урочиста частина зустрічі – нагородження переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»-2016.

Конкурс «Барви Дністра» започаткований в рамках широкомасштабної інформаційно-просвітницької кампанії «Збережемо Дністер», яка розпочалась в 2008 році за ініціативи ряду громадських організацій Одещини спільно з Одеським і Львівським обласними управліннями водного господарства.

З 2009 року до даної кампанії приєдналися державні та громадські організації Республіки Молдова, Придністров’я та семи областей України, по території яких протікає річка Дністер. Особливістю заходу є те, що він відображає транскордонний аспект взаємодії України та Молдови і відповідає Європейському вектору співпраці за басейновим принципом управління водними ресурсами. Разом з цим сам Конкурс спрямований на формування екологічної культури та світогляду молоді та покращення природоохоронної освіти й виховання мешканців басейну Дністра.

За 8-м років проведення Конкурсу в ньому взяли участь близько 4000 учасників. В 2016 році з 64 номінованих робіт 23 належать переможцям з Одеського регіону (Кодимський, Овідіопольський, Біляївський, Роздільнянський, Захар’ївський райони та м.Одеса).

У 2016 році конкурс проходів під девізом – «Віднови різноманіття прибережної смуги Дністра – зроби крок до поліпшення клімату!». Завдяки широкій інформаційній кампанії, в рамках проведення Конкурсу, молодь та громадськість краще стали розуміти вплив Дністра на клімат та важливість збереження водної артерії нашої країни.

До нагородження переможців конкурсу були запрошені: Валерій Бабчук (начальник відділу державного обліку водокористування Держводагенства (м.Київ)); Лариса Козловська (Громадська організація «Інтелектуальний форум Одеси»); Віталій Парастюк (визнаний одеський художник); Наталія Білоцерківська (заступник начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів (м.Слов’янськ)); Юрій Чебан (український веслувальник-каноїст, дворазовий олімпійський чемпіон); Надія Яшан (відома громадська діячка); о.Дмитро Онуфрик (Бюро УГКЦ з питань екології).

Окремо, найбільш активні учасники міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» отримали грамоти та цінні призи від Державного агентства водних ресурсів України, серед них:

Додатково грамотами за активну діяльність декількох учасників  конкурсу відзначило Одеське обласне управління водних ресурсів.

Також нагадуємо, що стартує вже 9-ий Міжнародний басейновий конкурс «Барви Дністра»-2017.

Barvy1

Barvy6

Barvy3

Barvy4

Barvy2Barvy5