25-30 липня 2016 року делегація водогосподарських організацій Одеської області, скориставшись запрошенням  Заступника директора з технічних питань Головного державного управління водного господарства Угорщини Іштвана Ланга, ознайомилася з роботою водогосподарських організацій Угорщини.

Візит почався з огляду польдеру Берег та огляду гирла р. Самош в м. Вашарошнаминь.

Переїхавши до м. Ніредьгаза одеські фахівці мали можливість оглянути Міжрайонне управління водного господарства. У м. Кішкьоре відбулася зустріч з директором Середнє-Тисайської Дирекції водного господарства Ловашем Аттілою та начальником Міжрайонного управління водного господарства Феєшем Леврінцем.

За час відрядження Фахівці з Одеси рухаючись по маршруту оглянули рибоход та оглядовий центр, польдери Нодькуншагі,  Тисароф та Гані – Тисашюй, а також мали можливість проплити на кораблі між Тисарофом та Шайфоком. Угорські колеги показали греблю Дунакліті в м. Дьор та підпірну споруду. Також відбувся огляд на катері системи заплавних рукавів та огляд на катері в нижньому Сігеткьоз.

Прибувши до м. Тігань на о. Балатон фахівці оглянули палевий  гідрометеорологічний пост та ознайомилися з водним господарством о. Балатон. У м. Шіофок відбулося представлення великих ГТС та запланованих робіт. У с.Иршекчонад відбулося зустріч у будинку руслового.

Переїзд до м. Бая відбувався кораблем з паралельним ознайомленням з криголамами, оглядом шлюзу Деак Ференц  та  музею.

У приміщенні Головного державного управління водного господарства Угорщини у м. Будапешт відбулася робоча нарада.

Відкрив нараду технічний директор Ланг Іштван. На нараді були розглянути наступні питання:

 Сучасний стан водного господарства Угорщини;

Місце і роль Планів управління заплавними територіями в стратегії водного господарства Угорщини;

 Сучасний стан робіт в басейні Верхньої Тиси;

Результати оцінки першого Нацплану управління басейнами в Угорщині;

 Національна стратегія водного господарства Квашшаї Єно;

 Управління засухами, зрошення.

У м. Токай відбулося  коротке представлення реалізованих протягом 2007-2013 років проектів Операційної Програми Екологічної Енергоефективності, зокрема огляд ділянки в межах м. Токай, де були виконані роботи в рамках реконструкції верхньої протипаводкової системи Тактакез. Коротка презентація про заплановані на 2014-2020 рр. період проекти.

В підсумку зустрічі, представники водогосподарських організацій Одеської області висловили подяку за можливість ознайомитись з особливостями галузі водного господарства Угорщини, обмінялися судженнями з цього приводу з представниками Головного державного управління водного господарства Угорщини та домовилися налагодити подальше співробітництво щодо втілення досвіду угорських колег на Одещині.

DSC02065

DSC02082

DSC02145

DSC02170

OLYMPUS DIGITAL CAMERA